Jak dodać ogłoszenie wynajmu mieszkania lub domu na Facebook'u?

Nie powinno ulegać wątpliwości, że media społecznościowe, a w szczególności Facebook mogą być niezwykle skutecznym narzędziem przy poszukiwaniu najemcy mieszkania lub domu. Świadczą o tym liczne grupy na Facebook'u poświęcone wynajmowi nieruchomości (zob. tutaj). Natomiast otwartym pozostaje pytanie: Jak dodać ogłoszenie wynajmu mieszkania lub domu na Facebook'u? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Co do zasady, są trzy sposoby na dodanie ogłoszenia wynajmu mieszkania lub domu na Facebook'u.

  • dodanie ogłoszenia na jednym z portali nieruchomości, a następnie udostępnienie linku,

  • dodanie ogłoszenia na Facebook Marketplace, oraz

  • dodanie ogłoszenia w formie zwykłego posta.

1.

Udostępnienie linku ogłoszenia dodanego na jednym z portali nieruchomości

Rozwiązaniem, które umożliwia upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu, jest dodanie ogłoszenia na jednym z portali nieruchomości, takim jak. np. Facebook'u.

Są dwie główne zalety tego rozwiązania:

  • ogłoszenie dodawane jest jednocześnie w dwóch miejscach - na portalu oraz Facebook'u - co zwiększa szansę na skuteczne wynajęcie nieruchomości, a ponadto

  • dodanie ogłoszenia umożliwia łatwe jego ustrukturyzowanie poprzez użycie dostępnego formularza.

Jeżeli zdecydujesz się na dodanie ogłoszenia na portalu nieruchomości, lub już to zrobiłeś, możesz je teraz udostępnić na Facebook'u na dwa sposoby:

  • poprzez kliknięcie ikony Facebook dostępnej przy ogłoszeniu, a następnie postępowanie zgodnie ze wskazanymi tam krokami, albo

  • poprzez skopiowanie linka, url ogłoszenia, a następnie wklejenie go na Facebook w polu "O czym teraz myślisz?" lub poprzez utworzenie posta na jednej z grup.

2.

Dodanie ogłoszenia na Facebook Marketplace

Facebook Marketplace jest miejscem, w którym możesz publicznie udostępniać ogłoszenia, w tym między innymi ogłoszenia wynajmu mieszkania lub domu.

Aby dodać ogłoszenie kliknij w ikonę "Marketplace" lub wejdź na ten link Facebook Marketplace, a następnie kliknij "Utwórz nowe ogłoszenie", a następnie w ikonę "Dom na sprzedaż lub wynajem".

3.

Dodanie ogłoszenia w formie zwykłego posta

Jeżeli nie chcesz dodawać ogłoszenia na jednym z portali nieruchomości, ani na Facebook Marketplace, to możesz po prostu dodać ogłoszenie w formie zwykłego posta:

Korzystamy z plików cookies i podobnych technologii w celu zwiększania jakości usług, prowadzenia statystyki oraz dostosowywania treści marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.

Klikając OK wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów w calach prowadzenia statystyki oraz dostosowywania tresći marketingowych zgodnie z Polityką Prywatności. Jezeli chcesz nie wyrażać tej zgody lub ograniczyć jej zakres kliknij Ustawienia.