Opublikowano w dniu 11 marca 2022.Ostatnio zmodyfikowano w dniu 11 marca 2022.

Gdzie zamieścić ogłoszenie wynajmu mieszkania?

W Internecie jest wiele miejsc, w których można zamieścić ogłoszenie o wynajem mieszkania. Zamieszczanie ogłoszeń w niektórych z nich jest odpłatne, a w niektórych darmowe. Różnią się one również zasięgami oraz grupami docelowymi swoich odbiorców. W niniejszym artykule znajdziesz listę najpopularniejszych z nich wraz z ich charakterystyką.

Wśród miejsc w Internecie, w których można zamieszczać ogłoszenia mieszkania do wynajęcia wyróżnić należy:

  • mapawynajmu.pl,

  • portale z ogłoszeniami nieruchomości,

  • portale z ogłoszeniami ogólnymi,

  • tablica osobista na Facebook'u,

  • tablica grupowa na Facebook'u, oraz

  • Facebook Marketplace.

mapawynajmu.pl

mapawynajmu.pl to serwis umożliwiający dodawanie ogłoszeń wynajmu nieruchomości znajdujących się w Polsce, w tym między innymi mieszkań. Ogłoszenia prezentowane są na mapie oraz w katalogu. Serwis umożliwia dodawanie ogłoszeń bezpłatnych oraz płatnych ogłoszeń wyróżnionych.

Ogłoszenie dodane na mapawynajmu.pl może być w łatwy sposób udostępnione w mediach społecznościowych np. na tablicy osobistej lub w jednej z grup dedykowanych wynajmowi nieruchomości na Facebook'u.

Ogłoszenie na tutaj.

Serwisy z ogłoszeniami nieruchomości

Jednym z klasycznych sposobów na ogłaszanie o wynajmie mieszkania jest dodanie ogłoszenia na jednym ze znanych serwisów dedykowanych sprzedaży i wynajmowi nieruchomości. Wśród serwisów tych należy wyróżnić:

Serwisy z ogłoszeniami ogólnymi

Oprócz serwisów dedykowanych nieruchomościom jest też wiele portali ogólnych, w których choć kategoria nieruchomości jest jedną z wielu, to wciąż zasługują na uwagę ze względu na to, że zazwyczaj portale te mają dużą liczbę odwiedzin. Ponadto, niektóre z nich mogą oferować możliwość bezpłatnego dodawania podstawowych ogłoszeń.

Wśród ogólnych serwisów ogłoszeniowych, na których można zamieszczać ogłoszenia wynajmu mieszkania, wyróżnić należy:

Tablica osobista na Facebook'u

Może się okazać, że któryś z Twoich znajomych lub któryś znajomy Twoich znajomych poszukuje mieszkania do wynajęcia. Jeżeli chcesz wynająć mieszkanie jednej z tych osób możesz po prostu dodać post o wynajmie mieszkania na swojej tablicy Facebook'owej.

Są dwa sposoby na dodanie ogłoszenia na swojej tablicy na Facebook'u:

  • kliknięcie w pole "O czym teraz myślisz?" i dodanie tam ręcznie informacji o wynajmowanym mieszkaniu wraz ze zdjęciami, lub

  • dodanie ogłoszenia na jednym z portali nieruchomościowych lub ogólnych, a następnie wklejenie linku tak dodanego ogłoszenia w polu "O czym teraz myślisz?".

Tablica grupowa na Facebook'u

Oprócz tablicy osobistej Facebook umożliwia również dodawanie ogłoszeń w specjalnych grupach dedykowanych nieruchomościom lub lokalnym.

Aby dodać ogłoszenia w danej grupie, to zazwyczaj trzeba stać się jej członkiem, a następnie wykorzystać jeden ze sposobów, o których mowa przy dodawaniu ogłoszenia na tablicy osobistej na Facebook'u.

Przykładową listę takich grup dla Warszawy znajdziesz w artykule Gdzie na Facebook'u dodać ogłoszenie wynajmu nieruchomości w Warszawie?

Facebook Marketplace

Finalnie, miejscem, które należy rozważyć jako miejsce do zamieszczenia ogłoszenia o wynajmie mieszkania jest Facebook Marketplace.

Facebook Marketplace posiada kategorię dedykowaną wynajmowi nieruchomości.