Jak napisać ogłoszenie wynajmu pokoju?

W Internecie jest wiele artykułów mówiących o tym jak należy napisać ogłoszenie o wynajmie nieruchomości, jednakże rady zawarte w tych artykułach są zazwyczaj ogólne i nie biorą pod uwagę typu wynajmowanych nieruchomości. Choć są pewne cechy wspólne dobrego ogłoszenia wynajmu mieszkania i pokoju, to to ostatnie powinno zawierać również elementy, które są nieadekwatne przy tym pierwszym. W niniejszym artykule znajdziesz wskazówki jak napisać dobre ogłoszenie pokoju na wynajem.

Jest wiele elementów ogłoszenia, które są istotne dla osoby lub osób poszukujących pokoju na wynajem. Wśród nich należy wyróżnić:

  • pierwsze wrażenie i estetyka ogłoszenia,

  • wskazanie lokalizacji i podkreślenie jej zalet,

  • wskazanie charakteru pokoju i podkreślenie jego zalet,

  • wskazanie charakteru mieszkania lub budynku, w którym pokój się znajduje,

  • wskazanie dostępnego wyposażenia, oraz

  • określenie właściwej ceny.

1.

Pierwsze wrażenie i estetyka ogłoszenia

Przeglądając treści w Internecie robimy to zazwyczaj szybko i nie koncentrujemy się długo na ich poszczególnych elementach. Nie inaczej jest zazwyczaj z osobami, które poszukują pokoju do wynajęcia. Jeżeli ogłoszenie już od pierwszych chwil nie wywrze na nich dobrego wrażenia, to może po prostu zostać pominięte.

Z powyższych względów istotnym jest przywiązywanie szczególnej wagi do pierwszego zdjęcia, które wyświetla się na liście ogłoszeń. To ono w dużej mierze decyduje o wywarciu dobrego lub złego pierwszego wrażenia na osobie przeglądającej ogłoszenia.

Ponadto, należy przywiązywać uwagę do jakości wszystkich zdjęć oraz tego w jaki przedstawiają one wynajmowany pokój. Należy zadbać o ukazanie pokoju uporządkowanego i w odpowiednim świetle, najlepiej dziennym.

2.

Wskazanie lokalizacji i podkreślenie jej zalet

Nierzadkim jest, że osoby poszukujące pokoju na wynajem to osoby, które przyjeżdżają do danej miejscowości uczyć się, studiować lub pracować w określonych miejsach. Dlatego tak ważna jest dla takich osób lokalizacja wynajmowanego pokoju. Serwis mapawynajmu.pl, jako jeden z nielicznych, umożliwia dokładne wskazanie i wyszukiwanie lokalizacji na mapie.

3.

Wskazanie charakteru pokoju i podkreślenie jego zalet

Ogłoszenie pokoju do wynajęcia powinno zawierać wskazanie:

  • czy pokój jest jedno, dwu lub wielo-osobowy,

  • czy pokój jest przechodni,

  • czy pokój ma okno, a jeżeli tak, to w którym kierunku geograficznym,

Ponadto, jeżeli pokój ma zalety, takie jak cichość, wyłączną łazienkę lub toaletę, piękny widok z okna, lub jest po remoncie, należy je podkreślić w ogłoszeniu. Dodając ogłoszenie za pomocą formularza mapawynajmu.pl/dodaj-ogloszenie możesz dodać zalety wybierając je z listy lub wskazując je w opisie.

4.

Wskazanie charakteru mieszkania lub budynku, w którym pokój się znajduje

Dla osoby wynajmującej pokój nie tylko charakter samego pokoju ma znaczenie, ale również charakter mieszkania lub budynku, w którym pokój się znajduje. Czy w mieszkaniu lub budynku kwaterują się raczej studenci, a może mają one raczej charakter pracowniczy?

Tak jak w przypadku samego pokoju, jeżeli mieszkanie lub budynek mają szczególne zalety, takie jak bycie po remoncie, pralnię, ochronę, klimatyzację, to należy wskazać to w ogłoszeniu.

5.

Wskazanie dostępnego wyposażenia

Osoba wynajmująca pokój zazwyczaj nie posiada swojego wyposażenia takiego pokoju, takiego jak łóżko, tapczan, stół, krzesła czy biurko. Jeżeli wynajmowany pokój posiada wyposażenie należy je wskazać w ogłoszeniu.

Równie istotne jest wskazanie wyposażenia mieszkania lub budynku, w którym pokój się znajduje. Jeżeli w mieszkaniu jest na przykład pralka, lodówka, wyposażenie kuchni, lub wspólny sprzęt RTV, a w budynku np. pralnia lub suszarnia, to również dobrym pomysłem jest napisanie o tym w ogłoszeniu.

Dodając ogłoszenie za pomocą formularza mapawynajmu.pl/dodaj-ogloszenie możesz łatwy sposób wskazać wyposażenie wybierając je z listy lub wskazując je w opisie.

6.

Określenie właściwej ceny

Określenie właściwej ceny jest niezwykle ważnym elementem ogłoszenia pokoju na wynajem. Powinna ona odzwierciedlać lokalizację, charakter pokoju, mieszkania oraz budynku, ich wyposażenie oraz zalety. Określenie zbyt wysokiej ceny w stosunku do tych elementów może oznaczać trudności w znalezieniu najemcy.

Korzystamy z plików cookies i podobnych technologii w celu zwiększania jakości usług, prowadzenia statystyki oraz dostosowywania treści marketingowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.

Klikając OK wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów w calach prowadzenia statystyki oraz dostosowywania tresći marketingowych zgodnie z Polityką Prywatności. Jezeli chcesz nie wyrażać tej zgody lub ograniczyć jej zakres kliknij Ustawienia.