Wrocław: Gdzie szukać mieszkania na wynajem?

Wrocław: Gdzie szukać mieszkania na wynajem?

Tomasz Bogusz

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski, historyczną stolicą Śląska, a w szczególności Dolnego Śląska. Wrocław liczy sobie prawie 700 tys. mieszkańców i jest trzecim pod względem ludności miastem w Polsce. Wrocław jest centrum akademickim, kulturalnym, komercyjnym, turystycznym, ale też industrialnym i stoczniowym. Jako prężne regionalne centrum, Wrocław przyciąga wielu nowych mieszkańców, stąd niełatwo jest znaleźć dobre mieszkanie do wynajęcia w rozsądnej cenie. W tym artykule dowiesz się gdzie szukać mieszkania na wynajem we Wrocławiu.

Wprowadzenie

Wśród miejsc w Internecie, w których warto szukać mieszkania na wynajem we Wrocławiu, warto wymienić:

  • mapawynajmu.pl,

  • serwisy z ogłoszeniami dedykowanymi nieruchomościom,

  • serwisy z ogłoszeniami ogólnymi,

  • Facebook Marketplace, oraz

  • grupy na Facebook'u dedykowane wynajmowi nieruchomości we Wrocławiu.

mapawynajmu.pl

mapawynajmu.pl to serwis z ogłoszeniami nieruchomości na wynajem, w tym w szczególności mieszkań na wynajem, w Polsce, w tym również we Wrocławiu.

Ogłoszenia na mapawynajmu.pl widoczne są na mapie z oznaczeniem lokalizacji. Ogłoszenia mogą zawierać również inne dane takie jak zalety oraz wyposażenie.

Aktualne ogłoszenia mieszkań do wynajęcia dostępne są na mapawynajmu.pl / Mieszkania na wynajem.

Serwisy z ogłoszeniami dedykowanymi nieruchomościom

Jednym z oczywistych źródeł ogłoszeń mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu są portale dedykowane nieruchomościom. W szczególności warto zwrócić uwagę na:

Serwisy z ogłoszeniami ogólnymi

Przy poszukiwaniu mieszkania na wynajem we Wrocławiu cenne mogą również okazać się portale ogłoszeniowe ogólne, w których nieruchomości są tylko jedną z kategorii. W szczególności warto zwrócić uwagę na:

Facebook Marketplace

W odniesieniu do wynajmu mieszkań, ale również pokoi, z portalami ogłoszeniowymi od pewnego czasu konkuruje Facebook i jego Facebook Marketplace.

Aby obejrzeć ogłoszenia mieszkań na wynajem we Wrocławiu emitowanych na Facebook Marketplace wejdź na Facebook / Marketplace / Mieszkania na wynajem / Wrocław.

Grupy na Facebook'u dedykowane wynajmowi nieruchomości we Wrocławiu

Prawdziwą siłę Facebook pokazuje jednak w przypadku oddolnych grup społecznościowych, z których wiele poświęconych jest wynajmowi mieszkań i pokoi we Wrocławiu. Poniżej znajdziesz linki do niektórych z tych grup.

Grupy otwarte, które nie wymagają członkostwa w celu przeglądania ogłoszeń:

Grupy zamknięte, które wymagają członkostwa w celu przeglądania ogłoszeń: